Hall
Belägen på husets baksida finns en hall med plats att hänga av sig ytterkläder. Klinkers på golvet och väggarna är delvis klädda med panel.
Badrum med dusch
Intill hallen finns ett badrum med dusch, wc och tvättställ. Helkaklade väggar och klinkergolv.
Kök
Trevligt kök med gott om arbetsytor. Klinkergolv i en jordnära nyans samt synliga bjälkar i taket ger en känsla av lantkök. Utrustat med spishäll, inbyggnadsugn, diskmaskin, fläkt samt kyl och frys. Delvis öppet in mot sällskapsytorna.
Sällskapsytor
Sällskapsytorna bjuder på en sällsynt rymd, med öppet upp i nock och synliga takbjälkar. Uppdelat i en vardagsrumsdel med plats för soffhörna och en matplats som rymmer ett matbord modell större. Separat entré från husets framsida, som tidigare var ingången när huset utgjorde lanthandel. På golvet ligger det furuplank och väggarna är delvis tapetserade och delvis putsade.
Badrum och bastu
Från sällskapsytorna når man en tillbyggd del, som inhyser ett badrum med stort badkar, bastu, gäst wc samt en separat tvättstuga med tvättmaskin, torktumlare och torkskåp.
Allrum
Intill köket finns ett trevligt allrum som kan nyttjas som sovrum eller kontor vid behov. Brädgolv målat i en charmig grön nyans. Tapetserade väggar.
Sovrum BV
Vidare in finns ett sovrum med plats för dubbelsäng. Även här är det ett grönmålat trägolv och ljusa väggar.
Veranda
Från sovrummet når man en trevlig veranda med stora fönsterpartier ut mot trädgården.
Allrum OV
En trappa upp möts man av ett allrum som delvis är öppet ner mot vardagsrummet en våning ner. Perfekt plats för soffa och tv-hörna.
Sovrum OV
Ovanvåningen erbjuder även ett trivsamt sovrum med fönster in mot husets baksida.
Garage
I anslutning till huset finns ett rymligt garage med dubbla portar.