Välkomnande och generöst tilltagen entré med plats för avhängning av ytterkläder. Hallen öppnar upp mot resten av våningsplanet och trappan leder smidigt upp till övervåningen.
På entréplanet finns upp till fyra bra sovrum. Ett större rum som passar utmärkt som master bedroom eller tonårsrum, samt tre något mindre sovrum som är idealiska som barnrum, gästrum eller kontor. Samtliga rum har ett fint ljusinsläpp.
Husets egna spaavdelning som erbjuder en känsla av vardagslyx. Här finns en rymlig jacuzzi, en separat duschhörna och gott om yta för avkoppling. Golvvärme för extra komfort. Ett perfekt ställe att varva ner efter en lång dag!
Praktisk och rymlig tvättstuga utrustad med tvättmaskin och torktumlare. Här finns bra arbetsytor och förvaringsmöjligheter. I anslutning ligger pannrum och förråd som ger ytterligare förvaringsutrymme.
Från entréplanet når man det fantastiska inglasade uterummet med ett vackert golv av öländsk kalksten. Rummet blir en naturlig förlängning av huset och ger en skyddad plats att njuta av trädgården från tidig vår till sen höst.
Ett ljust och luftigt vardagsrum med generösa ytor för en stor soffgrupp och media/tv-möbel. Den öppna spisen skapar en hög mysfaktor och rummet badar i ljus tack vare stora fönsterpartier. Härifrån når man en av husets balkonger.
I öppen anslutning till vardagsrummet ligger det välplanerade köket med gott om förvaring och arbetsytor. Den stora matplatsen rymmer enkelt ett bord för hela familjen och många vänner. Från matplatsen finns utgång till en stor terrass, perfekt för frukost i morgonsolen.
Övervåningen rymmer tre väldisponerade sovrum med plats för säng och förvaringsmöbler. Rummen passar utmärkt som barnrum eller kontor och har ett fint ljusinsläpp. Ena rummet har både ny garderobslösning samt egen utgång till baksidans stora terrass.
Helkaklat badrum utrustat med allt som tänkas behövas, i form av wc och handfat samt ett trevligt badkar med lejontassar. Badrummet kompletterar relaxavdelningen på nedre plan och skapar en smidig vardag för den stora familjen.