Påskvägen 32

  • Ljustadalen, Sundsvall

  • Parhus

  • 6 rum

  • 115.5 m²

Ställ en fråga

Alla bilder

Snart till salu

Renoverat radhus på barnvänlig gata med fantastiskt solläge.

Barnvänligt område

Goda kommunikationer

Hybrid mellan villa & lägenhet

Promenadavstånd till Birsta City

Närhet till skola & förskola

Två badrum

Bra förvaringsutrymmen

Garage & förråd

Tvättmaskin & torktumlare

Stor terrass med kvällssol

Garage

Närhet till både naturen & city

Genomgående renoveringar

Välkommen till Påskvägen 32 och detta bostadsrättsradhus med gavelläge, fördelat på två plan. Här bor ni i slutet på en lugn och barnvänlig återvändsgata.

Planritning

Ritningen är inte skalenlig och avvikelser kan förekomma.

1 av 2

Avgift

5 800 kr / mån

Boendetyp

Parhus

Antal rum

6 rum och kök

Varav sovrum

3-4 st

Boarea

115.5 m²

Våning

Utgångspris

1 950 000 kr

Ansvarig mäklare

Elin Sörholm

Påskvägen 32

Påskvägen 32

Omgivning

Allmänt om området

Cirka 10 kilometer norr om centrala Sundsvall ligger handelsområdet Birsta som är Norrlands största köpcentrum, och Sveriges tredje största handelsområde som delas upp i Västra och Östra Birsta, på var sin sida om E4. Köpstaden har cirka 150 butiker och restauranger. Intill ligger Sundsbruk med bostadsområden som Finsta, Gångviken och Skönvik, de avgränsar i norr till Timrå kommun. Cirka 2 kilometer från Birsta ligger Ljustadalen.

Serviceutbud

Shopping Norrlands största köpcentra område Birsta ligger ca 2 km från Ljustadalen. Skolor I området finns Gångvikens och Ljustadalens skola med årskurserna 1-6. Läs om kommunala grundskolor och fristående grundskolor i området. Vårdcentral och tandläkare Här finns Hälsocentralen Ljustadalen, Hälsocentralen Premicare och Apotek i Birsta. Äldreomsorg Äldreboendet Ljustagården intill skola och vårdcentral. 50 meter till busshållplats. Kultur, idrott och fritid Här finns fritidsgård, elljusspår samt närhet till naturen. Sundsbruk har ett eget fotbollslag, Sund IF. Ljustadalen har ridskolan Sundsvalls Fältrittklubb.

Kommunikation

Bussförbindelserna till centrum och Birsta köpcentrum är goda, även nattetid. Restid ungefär 20 minuter.

Övrigt

I Ljustadalen bor du lika nära naturen som du bor nära alla tänkbara butiker och service.

På gångavstånd

Förskola

255 m

Mataffär

495 m

Apotek

500 m

Liknande bostäder

Inga relaterade hem hittades