Finstavägen 33
Sundsbruk, Sundsvall
•
Lägenhet
•
2 rum
•
58.5 m²
Alla bilder
Tisdag 27 januari kl. 15:30
Hemtrevlig och välplanerad tvåa med stor inglasad balkong - Möjlighet till snabbt tillträde.
•
Inglasad balkong
•
Goda kommunikationer
•
Diskmaskin
•
Klädkammare
•
Närhet till frisörsalong & pizzeria
•
Fint ljusinsläpp
•
Gångavstånd till Birsta City
•
Tvättstuga & förråd i huset
•
Fantastisk utsikt mot havet
•
Rymliga och ljusa rum
•
Gym i huset
Varmt välkommen hem, till denna fina tvåa som har en välplanerad planlösning och en helt nyrenoverad inglasad balkong, i sydöst!
Planritning
Ritningen är inte skalenlig och avvikelser kan förekomma.
Avgift
2 883 kr / mån
Boendetyp
Lägenhet
Antal rum
2 rum och kök
Varav sovrum
1 st
Boarea
58.5 m²
Våning
3 av 3
Byggår
1955
Energiklass
C
Omgivning
Allmänt om området
Området är beläget ca 10 km från centrala Sundsvall I direkt anslutning till området ligger Römsta förskola och i Ljustadalens centrum ligger Ljustadalens skola med klasserna F-6. I anslutning till skolan finns bibliotek, Ljustadalens Hälsocentral Premicare samt Ljusta Aktivitet Centrum. I området finns ett flertal apotek. Bland annat vid ICA Maxi, Coop Forum och två i Birsta City. Goda rekreationsmöjligheter i området med gångavstånd till skog och mark samt välpreparerade elljusspår såväl sommar som vinter. Närhet också till Sundsvalls Fältrittklubb och till Malands tempererade utomhusbad. Vill man avnjuta ett havsbad är det inte långt till Alnö där långa härliga sandstränder finns. För den som är båtintresserad finns det även ett antal småbåtshamnar på Alnö.
Serviceutbud
Norrlands största köpcenter Birsta City, IKEA och stormarknaden Ica Maxi Coop med flera.
Kommunikation
Avstånd till centrum är cirka 7-10 km och restiden cirka 20-10 min. Busslinje går Johannedalsvägen förbi Birsta mot centrum alt Timrå. Att åka in till Sundsvall tar ca 10 minuter med bil, föredrar man att åka kommunalt är det Sundsvalls lokalbuss nr 2 och 5 med täta avgångar som gäller.
Övrigt
I närområdet finns friluftsbadet Malandsbadet, isbanor, fotbollsplaner, skidskyttestation med rullskridskobana sommartid, Skönviksbacken, skid- och motionsspår med mera.
På gångavstånd
Liknande bostäder
Inga relaterade hem hittades
