Finstavägen 33

  • Sundsbruk, Sundsvall

  • Lägenhet

  • 2 rum

  • 58.5 m²

Alla bilder

Tisdag 27 januari kl. 15:30

Hemtrevlig och välplanerad tvåa med stor inglasad balkong - Möjlighet till snabbt tillträde.

Inglasad balkong

Goda kommunikationer

Diskmaskin

Klädkammare

Närhet till frisörsalong & pizzeria

Fint ljusinsläpp

Gångavstånd till Birsta City

Tvättstuga & förråd i huset

Fantastisk utsikt mot havet

Rymliga och ljusa rum

Gym i huset

Varmt välkommen hem, till denna fina tvåa som har en välplanerad planlösning och en helt nyrenoverad inglasad balkong, i sydöst!

Planritning

Ritningen är inte skalenlig och avvikelser kan förekomma.

Avgift

2 883 kr / mån

Boendetyp

Lägenhet

Antal rum

2 rum och kök

Varav sovrum

1 st

Boarea

58.5 m²

Våning

3 av 3

Byggår

1955

Energiklass

C

Föreslagen budstart

540 000 kr

Kommande visningar

Tisdag 27 januari kl. 15:30-16:00

Anmälan krävs. Välkommen att boka in dig till visningen.

Tisdag 27 januari kl. 15:30-16:00

Anmälan krävs. Välkommen att boka in dig till visningen.

Ansvarig mäklare

Elin Sörholm

Finstavägen 33

Finstavägen 33

Omgivning

Allmänt om området

Området är beläget ca 10 km från centrala Sundsvall I direkt anslutning till området ligger Römsta förskola och i Ljustadalens centrum ligger Ljustadalens skola med klasserna F-6. I anslutning till skolan finns bibliotek, Ljustadalens Hälsocentral Premicare samt Ljusta Aktivitet Centrum. I området finns ett flertal apotek. Bland annat vid ICA Maxi, Coop Forum och två i Birsta City. Goda rekreationsmöjligheter i området med gångavstånd till skog och mark samt välpreparerade elljusspår såväl sommar som vinter. Närhet också till Sundsvalls Fältrittklubb och till Malands tempererade utomhusbad. Vill man avnjuta ett havsbad är det inte långt till Alnö där långa härliga sandstränder finns. För den som är båtintresserad finns det även ett antal småbåtshamnar på Alnö.

Serviceutbud

Norrlands största köpcenter Birsta City, IKEA och stormarknaden Ica Maxi Coop med flera.

Kommunikation

Avstånd till centrum är cirka 7-10 km och restiden cirka 20-10 min. Busslinje går Johannedalsvägen förbi Birsta mot centrum alt Timrå. Att åka in till Sundsvall tar ca 10 minuter med bil, föredrar man att åka kommunalt är det Sundsvalls lokalbuss nr 2 och 5 med täta avgångar som gäller.

Övrigt

I närområdet finns friluftsbadet Malandsbadet, isbanor, fotbollsplaner, skidskyttestation med rullskridskobana sommartid, Skönviksbacken, skid- och motionsspår med mera.

På gångavstånd

Frisör

15 m

Bageri

65 m

Frisör

110 m

Liknande bostäder

Inga relaterade hem hittades